niedziela, 6 kwietnia 2014

Przegląd tableszytowych skarbów, część 1.

Skarby pobrane na potrzeby kursu Tap, Swipe & Pinch są skarbami do momentu ich sprawdzenia, przećwiczenia i wymyślenia sposobu na ich edukacyjne wykorzystanie. Jeśli skarb wolno się otwiera, wymaga dziwnych i niezrozumiałych pacnięć, łączenia jedynie z serwisem youtube lub FB idzie do kosza. Jeśli uda się po wykonaniu zadania wysłać dzieło mailem, to już widać błysk skarbu. Wtedy uczeń może wysłać to, co zrobi do mnie, a ja już znajdę sposób na zaprezentowanie materiałów szerzej.

 Małe dzieci nie mają konta na FB, na youtube, więc nie chcę, by jakaś aplikacja tak bardzo je ograniczała, szukam innej w przebogatej gamie darmowych apek w Sklepie Play.

 Aplikacja PhotoStage Free https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nchsoftware.photostage_free&hl=pl pozwala na przygotowanie krótkiej prezentacji ze zdjęć i filmików. Zdjęcia można przyciąć, obrócić, dodać przejścia między nimi, a gotowe dzieło wysłać mailem, co jest wygodne w szkole w klasach I-III. Dzieci mogą zrobić też w taki sposób życzenia dla bliskich, prezentację o swoim zwierzątku.Ciekawą możliwością jest nagrywanie narracji do opowiadania. W darmowej wersji nie znalazłam opcji dodania tekstu. Dzieło zapisuje się jako plik wave mp4. Ten skarb zostawiam.

Jestem ciekawa czy działa offline.


1 komentarz: