sobota, 12 kwietnia 2014

Kod QR powie ci coś na uszko.

No to mnie zaskoczyła ta możliwość. Kod QR i informacja ustna. Gdy avatar mówi do dzieci, to go widać, może być zabawny, podawać każdą informację...prognozę pogody, przepis na ciasteczka, opis, który jest zagadką, kreatywność dzieci i nauczyciela pozwoli na wymyślenie zastosowań dla tej aplikacji.

Potrzebna jest umiejętność pisania, może też być pisanie w języku angielskim. Wtedy skorzysta z tej aplikacji nauczyciel języka angielskiego.Zabawa będzie przednia.
Dziecko może przygotować opis pogody w kilku zdaniach, kod QR wysłać koledze, a druga osoba musi narysować ilustrację.

Inny pomysł na lekcję matematyki to wymyślenie zadania matematycznego, zakodowanie go kodem QR i wysłanie nauczycielowi. Nauczyciel drukuje kody QR i uczniowie wybierają kilka, odkodowują- wysłuchują zadania, zadanie rozwiązują w zeszytach, nauczyciel sprawdza. Moi uczniowie bawiliby się w takie detektywistyczne zadania bez końca. Zrobię im taki detektywistyczny dzień na pewno.

Do tego zadania potrzebny jest komputer - na stronie http://qrvoice.net/ należy wpisać tekst, by utworzyć kod QR. Potem tabletami aplikacja QR Droid dalsza część zabawy. Współpraca z nauczycielem informatyki będzie rozwiązaniem i pomocą.


1 komentarz:

  1. Jolu - jestem... nawet nie wiem, co napisać - w szoku? Już minęło zaskoczenie,po pierwszej próbie, teraz pełna zachwytu z możliwości "qrvoicowania". Dzięki za kolejną nowinkę od Ciebie!

    OdpowiedzUsuń