piątek, 11 kwietnia 2014

Zondle-nowa odsłona.

Dzięki Oli dowiedziałam się, że Zondle mają nowe funkcje. Odkąd używamy tabletów na Zondle zaglądamy już tylko od czasu do czasu. W klasie drugiej moje dzieci zrobiły dużo gier, tworzyliśmy je wspólnie i to była nasza ulubiona strona. Dlatego bardzo się cieszę, że Zondle oferują też grę na urządzenia mobilne podobną do kahoot.

Po utworzeniu gry, wybieramy opcję Zondle Challenge i wciskamy przycisk Play now !


Po chwili załaduje się nowa strona, która pozwoli nam na rozpoczęcie gry.Wciskamy Start.


Teraz należy podać dzieciom link do strony http://www.zondle.com/play/  , najlepiej kodem QR, bo to znacznie przyspieszy zabawę. Po zeskanowaniu kodu uczniowie na ekranach tabletów  zobaczą miejsce na wpisanie kodu gry i wpiszą swoje imiona. Od tego momentu możemy wyświetlać kolejne pytania, a dzieci będą zaznaczać odpowiedzi. Mamy podgląd odpowiedzi, możemy grę zatrzymać, omówić problemy i wyjaśnić wątpliwości.Na pewno dzieci się ucieszą, gdy zobaczą nowe możliwości Zondli. Znowu będą mogły w domu utworzyć grę, którą potem zaproponuję do gry w klasie. Gdyby nie Ola, na pewno bym to przegapiła.
1 komentarz:

  1. Spróbowałam i bardzo polecam. Zaangażowanie dzieci było wielkie. Gry, w które już graliśmy wcześniej stały się bardziej atrakcyjne dzięki elementom konkurencji.

    OdpowiedzUsuń