poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Duolingo-aplikacja na lekcję języka angielskiego.

Pokazałam dzieciom nową aplikację. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=plWydawało mi się, że będzie dość trudna dla trzecioklasistów. Okazało się, że zawzięcie ćwiczyły, dopytywały się, a potem pomagały sobie wzajemnie. Aplikacja wymaga systematycznych ćwiczeń, a po założeniu konta na stronie internetowej przypomina o ćwiczeniach. Mam nadzieję, że dzieci korzystają z niej w domu.


2 komentarze:

  1. Duolingo, to aplikacja do systematycznej nauki, jak napisała Jola. Moi drogoklasiści też ją znają. Z całej klasy w domu uczy się trójka. Dwoje dzieci przejawia potrzebę samodzielnej nauki i świadomie wyznacza sobie zadania. Jedno pracuje z rodzicami. Myślę, że z czasem więcej uczniów dzięki takiemu ich inspirowaniu, znajdzie rozmaite sposoby świadomego uczenia się. Zobaczmy jakie gry i aplikacje mają zainstalowane nasze dzieci na komputerach. Gdy moi uczniowie przenieśli swoje tablety do szkoły, stwierdziłam, że zawierają wyłącznie "zabawki". Trudno się dziwić. Sięgają po to, co jest reklamowane. Potrzebują zatem przewodników nauczycieli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moi uczniowie też chętnie stosują DUOLINGO, chociaż na początku fascynowało się więcej osób. Kilkoro dzieci pracuje systematycznie a ja co tydzien otrzymuję informację zwrotną i ile lekcji zostało wykonanych prawidłowo. Otrzymuje też punktację każdego dziecka. Za odpowiednie punkty wstawiam "fajne" oceny. Jest radośc i emocje... ;-)

    OdpowiedzUsuń