Szyliśmy pisanki filcowe, usprawnialiśmy motorykę ręki...nie takie to proste zajęcie, gdyż zrobienie supełka okazywało się nie lada sztuką. Ale dzieciom się podobało, szyliśmy przez dwie lekcje w kolejne szkolne dni. Pani Ola z Patyczakami z Piły dostała naszą niespodziankę we środę i bardzo się ucieszyłam, że poczta zdążyła przed świętami.
Aplikacja na tablet https://play.google.com/store/apps/details?id=com.santosapps.eastereggmaker&hl=pl
pozwala na świetną zabawę w projektowanie wielkanocnej pisanki. Ale żeby nie było to takie tapanie po tablecie dla samego użycia sprzętu wymyśliłam do tego tabletowego zadania przygotowanie tablecianki i na lekcji języka angielskiego dzieci miały za zdanie opisać swoje jajko najpierw ustnie z kolegą, a potem w aplikacji PicCollage wykonać plakat w języku angielskim.
Fajna zabawa będzie, gdy dzieci będą kolorować tableciankę według dyktanda nauczyciela w języku angielskim.Na języku polskim mogą opisywać swoją pisankę, potem pisankę kolegi. Można też przygotować zagadki do wykonanych dzieł. Wyświetlić plakaty na tablicy, podawać zaszyfrowane informacje o twórcy. Zadaniem dzieci będzie odgadnięcie kto jest autorem.
Gdy zrobimy pisankę tapiemy w ikonkę listu, po chwili zobaczymy wiele możliwości wysłania naszego dzieła - pocztą Gmail, na dysk Google, do aplikacji PicsArt, Pic Collage, Dropbox, QRDroid, Magisto, Comics HeadLite, tellagami, PicSay, PhotoStage Free...
Ja poprosiłam dzieci o przygotowanie plakatu w PicCollage i przesłanie mi mailem.
Marcel przygotował swoją tableciankę bardzo szybko, przyszedł do mnie, żebym mu pokazała jak wysłać plakat. Tata Marcela zarejestrował tableszyt na siebie, a Marcel ma pocztę założoną przez mamę na wp.pl. Nie może więc przesłać mi plakatu poprzez Gmail, bo nie zna hasła do poczty taty...
Po chwili zastanowienia mój 9 letni uczeń mówi- Wrzucę sobie ten plakat do Dropboxa i dodam jako załącznik do poczty. No nie wiem, czy zostałby zrozumiany przez niektórych dorosłych. Pozostaję w zachwycie do dziś.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz