wtorek, 3 czerwca 2014

Muzyka Fryderyka Chopina.

Bardzo ciekawe zajęcia nie tylko dzięki tableszytom. Postać Fryderyka Chopina poznaliśmy dawno, dziś mała powtórka. Najpierw weszliśmy na stronę http://www.kula.gov.pl/chopin/. Na tablicy multimedialnej było wygodniej obejrzeć i odsłuchać informacje przygotowane dla dzieci.

Potem pobraliśmy aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.warsaw.chopin&hl=pl i odczytaliśmy  informacje o dzieciństwie małego Fryderyka. Poszukaliśmy wiadomości na temat muzeum, dzieci wyszukały informacje o godzinach pracy, dokonaliśmy obliczeń zegarowych.

Następnie aplikację odinstalowaliśmy, a pobraliśmy tę
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.netigen.pianolessonschopin&hl=pl. Zabawa przednia. Klawiatura fortepianu, włączony dźwięk i przez chwilę znalazłam się w sali filharmonii, gdzie 22 muzyków stroi fortepiany. Zniosłam to dzielnie, bo dzieci nagrywały swoje kompozycje i pokazywały sobie nawzajem skomponowane utwory. Gdy w aplikacji tapniemy w ikonkę teczki, mamy do odsłuchania różne utwory wielkiego kompozytora. To będzie raczej praca domowa, gdyż potrzebowalibyśmy w klasie słuchawki. Mamy utwory Chopina na płycie CD i to nam w zupełności wystarcza, by w komfortowych warunkach zanurzyć się w tej pięknej muzyce.


1 komentarz:

  1. Ciekawa aplikacje. Poczekam na chopinowska tematykę i na pewno wykorzystam. Pozdrawiam Was wszystkich!

    OdpowiedzUsuń