środa, 11 czerwca 2014

Podróżowanie jest pasjonujące.

Przygotowałam na dziś kolejne zajęcia o podróżach, bo to temat bloku tematycznego, nad którym pracujemy od dłuższego czasu. Dzieci przypomniały zapisane informacje z mapy myśli pt. wakacje o miejscach, które do tej pory opracowaliśmy. Wczoraj poznaliśmy Puszczę Białowieską, więc dziś nieco o żubrach. W aplikacji Super Quiz Polska Free jest zakładka o tych zwierzętach.Dodaliśmy przeczytane  informacje do mapy myśli, do wczorajszego zapisu o Białowieży.

Potem przyszedł czas na kahoot. Kilka pytań sprawdzających zapamiętane wiadomości, które zdobywamy już czas jakiś. Pytania dzieci ułożyły wczoraj zapisując je i odpowiedzi w komiksowych obrazkach, które wysłały mi pocztą. Emocje oczywiście kipiały, czasu na odpowiedź niewiele, ustawiłam na 5 sec.

Wreszcie w grupach dostały karty pracy ze zdjęciami miast, po 4 kody QR z informacją na temat danego miasta, albo miejsca i po zeskanowaniu, odczytaniu miały przykleić kody we właściwych miejscach tabelki i napisać nazwę miasta. Jednym z miast był Toruń. Byliśmy tak niedawno, mamy dużo zdjęć i wspaniałe wspomnienia. Dzieci z nostalgią opowiadały o pieczeniu pierników i zabawach w Młynie Wiedzy. Dużo też pamiętały o zabytkach i innych ciekawych miejscach w tym mieście.

Na zakończenie zagraliśmy w grę learning apps, którą zrobiła Sabinka Piłat i podzieliła się nią w grupie na facebooku. Kto rozwiązał grę na tablecie mógł obejrzeć film o Smoku Wawelskim. Bardzo fajne zajęcia, szybkie tempo, zostało sporo czasu na zajęcia plastyczne i naukę piosenki o wakacjach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz