poniedziałek, 23 czerwca 2014

Tableszyty przed wakacjami pracują pełną parą.

Szkoda odchodzić na wakacje, jak jeszcze tyle fajnych apek do zabawy...

Dziś zaczął się ostatni tydzień nauki w klasie trzeciej. Dzień tabletowy, wiadomo - poniedziałek, więc nie ma rozleniwienia, niechęci, czy lenistwa. Najpierw wypełnialiśmy ankietę. Opisałam to w poście poniżej, potem origami, bo robiliśmy kartkę z życzeniami dla taty z okazji Dnia Ojca i z kolorowego papieru niektórzy zaczęli składać origami. No to aplikacja Paperama https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fdgentertainment.paperama&hl=pl.

Dzieci bawiły się aplikacją i składały origami papierowe. Jest do przejścia kilka poziomów, niektóre nawet trudne. Julce pomagał Marcel, bo utknęła w jednym miejscu i nie udawało się przejść.Potem był język angielski. Pobraliśmy aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funeasylearn.english&hl=pl, ładna grafika, można ćwiczyć we własnym tempie, różne zestawy słówek pogrupowanych tematycznie.

W podręczniku tematyka wakacyjna i słownictwo z tym związane. Czytaliśmy teksty i potem należało zrobić plakat w PicCollage. Zdanie zapisałam na tablicy, ale przedmioty każdy wybierał sobie sam, szukał naklejek albo zdjęć. Wszystkie dzieci pisały, pomagały sobie i znowu na 100 % wchłonęła je lekcja. Dzwonek dzwonił dla innych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz