poniedziałek, 9 czerwca 2014

Podróże po Polsce stały się faktem.


Zajęcia o podróżach po Polsce mogą trwać cały tydzień, albo i dłużej. To znakomity pomysł na projekt edukacyjny i współpracę z klasą z innej miejscowości.

W naszym podręczniku mamy znakomite materiały do tej tematyki, piękne graficznie i aż chce się zwiedzać nasz kraj. Pełno w książkach pomysłów na ciekawe spędzanie czasu  w nadchodzące wakacje.

Pobraliśmy aplikację SuperQuizPolskaFree i odczytaliśmy pierwsze rozdziały z Ciekawostek o naszym kraju. Darmowa wersja nie zawiera wielu opisów ciekawych regionów naszego kraju, ale i tak jest znakomitym kompendium wiedzy. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż pobieranie aplikacji trwa kilka minut.
Potem w aplikacji Sharp Mind Map wykonaliśmy fragment mapy myśli pt.wakacje. Na razie mamy zapisane dwa miejsca - Mazury oraz Malbork. Informacje pochodziły z tableszytowej aplikacji o Polsce oraz z podręcznika. Dzieci wybrały najważniejsze informacje spośród  wielu bardzo ciekawych.


Potem w PicCollage wykonały plakaty o swoim biurze podróży. Nadały mu nazwę, przedstawiły oferty, zamieściły ważne wiadomości. Plakaty szybko pojawiły się na mojej poczcie, gdyż dzieci doskonale znają aplikację do robienia plakatów, a wiadomości na mój adres wysyłają bardzo często.Pracowały chętnie, radziły się siebie, pomagały wyjaśniać zasady ortograficzne pisowni trudniejszych wyrazów.

Na zajęciach matematycznych dzieci dobrały się w pary.Uruchomiły aplikację Kostki, wybrały 3 kostki. Dodawały, albo odejmowały pisemnie liczby trzycyfrowe utworzone z oczek na kostkach. O ile przy dodawaniu kolejność zapisu liczb mogła być dowolna, to w odejmowaniu należało uważać. Zauważyły, że odejmujemy od większej liczby, ale wyjaśniłam, że gdy odejmiemy od liczby mniejszej, to otrzymamy liczbę ujemną. Monika postanowiła tworzyć działania, których wynikiem są liczby ujemne. Wszystkie działania dzieci zapisywały w zeszytach, kontrolowały poprawność obliczeń pracując w parach.

Jutro dalej poszukujemy ciekawych miejsc na wakacje, będziemy pracować w sieci, na tabletach, ale też z podręcznikami i zeszytami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz