poniedziałek, 26 maja 2014

Chart to nie żart.

Badanie preferencji, oczekiwań. Dzieci tworzą tabelkę, wpisują dane, przeprowadzają badanie wśród kolegów i koleżanek.  Potem pora na wykres, jest apka. Bardzo łatwa, po polsku. Już widzę pomysły dzieci. https://play.google.com/store/apps/details?id=air.A3DChartsMobile&hl=pl

Ostatnio na zajęciach z matematyki dzieci odczytywały dane z tabeli i wykresów. Nie sprawiło im to kłopotów. Samodzielnie też zaznaczały wartości na prostych wykresach i potem je komentowały. Przyszła pora na wymyślenie problemu do zbadania. Potem należało przeprowadzić badanie  wśród kolegów i koleżanek i przedstawić je na wykresie zrobionym w tableszycie. Po 15 minutach wszystko było gotowe, a ja na poczcie miałam kolorowe wykresy. 


4 komentarze:

 1. Wspaniałe znalezisko Jolu! Chyba masz specjalny talent do wyszukiwania ciekawych aplikacji! Po raz kolejny dziękuję, dziekuję i dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jolu - brak mi słów - masz wrodzony talent do wyszukiwania wspaniałych aplikacji! Dla moich za trudna, ale zapisuję w folderze! Kolejny raz dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę, następny genialny sposób uczenia się przez zabawę. No i procenty się pojawiają :). W starszych klasach nie będzie z nimi problemu. Importuję do do swojej klasy. Super. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolu, jesteś obdarzona niesamowitym talentem, co do wyszukiwania wspaniałych apek. Kolejny raz- dziękuję. Jesteś Tabletowym Guru dla wielu nauczycieli!

  OdpowiedzUsuń