środa, 22 października 2014

Poznajemy obsługę tabletu.

Takie początki i tak ma być. Nie mogę od razu rozpocząć zajęć z wykorzystaniem aplikacji, ponieważ dzieci muszą poznać tablet, włączyć, wyłączyć, odszukać aplikację, zamknąć ją, otworzyć nową, przełączyć się między kartami...

Dziś robiły zdjęcie i wysyłały mi maile. Ta umiejętność będzie potrzebna przy wykonaniu plakatu w Pic Collage. A to planuję niedługo.
Z pierwszakami nawet czytającymi nie jest łatwo, bo literki na tablecie są maleńkie, raczej posługuję się ikonkami, które opisuję. Cieszę się, że dzieci sobie pomagają, ktoś, kto znalazł szybko rusza z pomocą koledze, który bezradnie patrzy w ekran tabletu. Dzieci miały za zadanie wykonać zdjęcie za pomocą kolegi. Opcja odwrócenia ekranu nie sprawdziła się, widziałam tylko czubek głowy, zeza albo swoje ramię.
Potem odszukały ikonkę poczty Gmail i wysłały zdjęcie mailem do mnie.To też trochę tapania ...
W nagrodę była gra samolocikowa https://play.google.com/store/apps/details?id=demian.math&hl=pl

Wcześniej aplikacja do pisania literek ABC kaligrafia.


1 komentarz:

  1. Zdjęcia wspaniałe - profesjonalne. A że napacać nie jest łatwo wie ten, kto pracuje z dziećmi na tabletach. I jeszcze android "podpowiada" inne słowa. To sztuka pisać poprawnie! I jeszcze wysłać maila. Tyle operacji na jednych zajęciach. A uczniowie maja tylko 6 i 7 lat. A za rok... czekam z niecierpliwością, co się będzie u Was działo!!!

    OdpowiedzUsuń