niedziela, 19 października 2014

Odsłona tajemnicy Zgrzyciaków.

Miałam okazję uczestniczyć w odsłonie epodręcznika dla klas I-III, która miała miejsce w Centrum Nauki Kopernik 16 października.
Po krótkiej prezentacji odbyła się lekcja z wykorzystaniem kilku zadań pochodzących z epodręcznika.
Dzieci wykonywały je na polecenie pani, która obsługiwała interfejs. Grafika epodręcznika jest piękna, obsługa wygląda na łatwą.

Niewiele wiem jeszcze o tym epodręczniku. Z prezentacji wynika, że został zrobiony jako gra. Dzieci lubią gry komputerowe, ale bywa, że różnią się w swoich wyborach, więc mam nadzieję, że ta gra spodoba się większości. Bohaterami są Kuba, Julka, Eron, Figo, Amiga i profesor Zgrzyt. Wszystko dzieje się w świecie Zgrzyciaków. Nie wiem, w jaki sposób będą zapisywać się punkty zbierane podczas prawidłowego wykonania zadań...

Wiem, że epodręcznik wyświetlany na tablicy, czy ekranie wygląda jak multibook. W taki sposób nie chciałabym go wykorzystywać. Mam tablety, powinno być mi łatwiej, ponieważ niektóre zadania dzieci mogą wykonać samodzielnie. Na pewno będę się starała organizować tak zajęcia, by dzieci pracowały w parach, grupach, by nie ograniczać ich tylko do treści cyfrowych. Z drugiej strony nie powinnam mieć takich obaw, bo zapowiedziano, że praca z epodręcznikiem zajmie nauczycielowi 15 minut....myślę, że nawet szybciej, jeśli pozostanie on z tablicą multimedialną i sam będzie klikał...

Aby wykorzystać epodręcznik należy zadbać o sprzęt w szkołach.W przeciwnym razie dzieci rozegrają grę na domowym komputerze i po kilku dniach przejdą wszystkie etapy gry. Epodręcznik może być szansą na nowoczesną szkołę i czekam z zaciśniętymi kciukami na dalsze części.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz