wtorek, 7 października 2014

Rozgrzewamy się.

Tableszyty leżą w szafie, ponumerowane czekają na ubranka.  Na razie baterie rozładowują się po kolei, więc nie ma tłoku przy stacjach dokujących, ale ładowarki są w gotowości. Rozdałam tablety, dzieci sprawdziły stopień naładowania baterii....wynik w %, nikt się nie dziwił. Przy okazji wyszło, że kilka tabletów miało baterię naładowaną w 100 %, czyli pełną.

Dziś dzieci utrwalały kierunek pisania poznanych literek i trenowały dokładność kreśląc kształty na ekranie tabletów. Było skupienie.Potem w aplikacji Kids Shape  wykonywały zadania - szeregi, puzzle kształtów, labirynty.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinut.kindergarten.shapes.lite

Niby proste, ale niektóre dzieci miały kłopot z odwracaniem obrazka i dopasowaniem kształtu figury do cienia. Dobre ćwiczenie doskonalące percepcję wzrokową. Pokazały się pierwsze medale dla wytrwałych, co spowodowało dużo radości. Spodobały się szeregi figur, gdzie brakowało niektórych elementów.
Pozostały nam zabawy z sudoku.


Byliśmy też na placu zabaw, uczyliśmy się piosenki i wykonaliśmy kolejną kartkę w naszym własnym elementarzu. Niedługo dodamy do niego kody QR z poznanymi literkami. Będzie dzień detektywów literek.


2 komentarze:

 1. Droga Klaso Pierwsza i Jolu!
  Fajnie jest zajrzeć na Wasz tabletowy blog. Gratuluję Waszej Pani operatywności. Przecież to dzięki zaangażowaniu Waszej Wychowawczyni kolejna klasa jest "tabletowa". Takich klas w Polsce jest NIEWIELE!!! Często "wpadam" na Waszą stronkę i czytam, co robicie na tabletach. Myślę, że takie zajęcia są wspaniałe i ciekawe. Pozdrawiam z moimi Patyczakami z Piły

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie Koleżankę po fachu! Witam i zazdroszczę! Bo poczytałam ten blog i widzę, ze e-edukacja ma wiele możliwości. I tablet wcale nie wypiera papieru - co wiele osób przedstawia jako główny zarzut. Tablet go uzupełnia. Bardzo bym chciała spróbować tak pracować.
  Na razie pracujemy tradycyjnie, ale dużo się u nas dzieje - zapraszam do zajrzenia do nas: http://www.klasa2012c.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń