poniedziałek, 10 marca 2014

Światowy Tydzień Mózgu z tableszytem.

Pięknie to świętowanie nam wychodzi. Dziś dzień pierwszy świętowania, pogoda przepiękna, słoneczna - rozpoczęliśmy od zabawy na świeżym powietrzu. Mózg lubi ruch, więc ruszaliśmy się żwawo całe 45 minut. Potem musieliśmy nieco odpocząć. Przydała się do tego aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.tunglabs.arte.monet&hl=pl
Opisywaliśmy ustnie obrazy z tej galerii, a że jest ich sporo każde dziecko miało okazję się wypowiedzieć.Całkiem dużo pamiętały o impresjonizmie i C.Monecie, z łatwością rozpoznały obraz Moneta http://www.google.com/culturalinstitute/asset-viewer/water-lilies-and-japanese-bridge/PAFQhDlvL98Phg?hl=pl&projectId=art-project, który oglądaliśmy dzięki Google Art Project.
Układaliśmy też puzzle z obrazu Vincenta Van Gogha - Gwiaździsta noc nad Rodanem w aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ls.fifteen , po zabawie odinstalowaliśmy ją, by zrobić miejsce na kolejną. Podobno wtedy też dzwonił dzwonek, ale zajęci podziwianiem dzieł Moneta nie usłyszeliśmy go i nie zeszliśmy na obiad. Mózg nie lubi być głodny... Pobraliśmy aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.mtoy.blockpuzzle.revolution&hl=pl i potrenowaliśmy nasze szare komórki. Ta gra logiczna ma wiele poziomów i należy przejść każdy poziom, by bawić się dalej. Świetna zabawa trwała pól lekcji i trwałaby nadal, ale naszą zabawę przerwał listonosz, który wniósł do klasy sporą paczkę. Tablety powędrowały na ławki, a dzieci z niecierpliwością oczekiwały na otwarcie przesyłki- niespodzianki. Zawartość była oszałamiająca, a list, który Pola odczytała głośno wprawił nas w nastrój radości i euforii. Pani Ola Kamińska z Piły podziękowała dzieciom za inspiracje i przekazała czekoladowe lizaki oraz spory zestaw oprawek okularów, które przydadzą się nam w projekcie eTwinning Eyes-Mirrors of the World. Byłam wzruszona, gdyż nie znam osobiście Oli, jedynie korespondujemy ze sobą i znamy się z Internetu. Ola zrobiła dla mnie piękne wielkanocną pisankę. Będzie stała na środku świątecznego stołu. Dzień mieliśmy wspaniały, tyle pozytywnych emocji nie mogło pozostać obojętnym dla naszych mózgów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz