wtorek, 11 marca 2014

Dzień drugi - Światowy Tydzień Mózgu.

No to świętujemy, celebrujemy i się bawimy. Mózg lubi ruch, zabawę, więc dbam by poziom endorfin utrzymywał się na tym samym poziomie.
Najpierw odczytaliśmy z podręczników wywiad z malarzem, reprodukcje jego obrazów znajdują się w naszej książce i niezwykle nam się podobają.To Jacek Yerka. Potem dzieci rozwiązywały quiz w aplikacji kahoot, który dotyczył wywiadu. Należało tekst przeczytać ze zrozumieniem.
Następnie kodem QR przeniosłam dzieci na stronę z informacjami o mózgu. Tekst podzielony był na dwie części- o budowie i odżywianiu. Po zapoznaniu się z tekstem dzieci w zespołach, tak jak siedzą przy stolikach 4-osobowych- wykonały mapy myśli.Było sporo dyskusji podczas rysowania, można było wracać do tekstu w tablecie.
W końcu przyszedł czas na ćwiczenia szarych komórek. Znakomicie sprawdziła się aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neda.copycat&hl=pl. Była to bombowa zabawa, ale tym razem usłyszeliśmy dzwonek i poszliśmy na obiad. Po obiedzie była kolejna runda, a gracze mogli zmienić partnerów.Gra z kolegą, czy koleżanką sprawia wiele frajdy, staram się jak najczęściej tak planować pracą z tabletami, żeby nie przysłoniły one relacji społecznych w klasie.Na koniec zajęć obejrzeliśmy film " Mózg" z cyklu "Było sobie życie" Tak sobie pomyślałam, że my mózg trenujemy codziennie. W naszej klasie święto mózgu mamy każdego dnia.

1 komentarz: