poniedziałek, 3 marca 2014

Angielski w tableszycie.

Na początku zajęć pobraliśmy aplikację My Koala https://play.google.com/store/apps/details?id=koala.my.en do nauki języka angielskiego. Wyświetliłam adres do aplikacji w Sklepie Play jako kod QR. Trochę to trwało, bo niektórym wyskakiwał podczas pobierania jakiś błąd. Dzieci już wiedzą, że wtedy najlepiej zeskanować kod QR ponownie i jeszcze raz pobrać aplikację.
Aplikacja jest fantastyczna. Zdobywa się gwiazdki, za które można kupić Koali jedzenie, ubrania....a nawet wyspę. Dzieci z ochotą zabrały się do działania, dopytywały o kolejne słowa, często im nieznane. Pomagały sobie nawzajem, co mnie bardzo cieszyło. Kola Moniki otrzymał koszulkę kibica, a Monika rozpromieniona zdobywała kolejne punkty.
Kolejne zadanie to była zabawa z aplikacją, którą testowaliśmy we środę. Po wybraniu z menu opcji Food dzieci ćwiczyły w parach, a potem w czwórkach zwroty - Do you like...I like...Aplikacja ta zawiera niewiele ikon, ale dzięki temu zabawa przebiega sprawnie, a dzieci opanowały już potrzebne zwroty.
Jako prace domową należało na małej kartce narysować dowolny obrazek jedzenia. Wszystkie obrazki zebrałam, a następnie losowo przyczepiłam dzieciom obrazki szpileczką na plecach. Nikt nie wiedział jaki ma obrazek. Po dobraniu się w pary bawiły się w odgadywanie obrazka. Druga osoba zerkała na plecy i już wiedziała jaki obrazek przyczepiłam na plecach, a osoba z obrazkiem musiała mówić zdania I like... i podawać różne nazwy z dziedziny food. Jeśli w zdaniu nie wymieniła nazwy jedzenia, które miała na obrazku na plecach, kolega z pary mówił- no. Potem była zmiana. Bardzo podobała się ta zabawa, ale potrzebowałabym asystenta do przypinania obrazków na plecach dzieci. Wtedy zabawa mogłaby odbyć się kilka razy.
Na zakończenie zajęć dzieci grały w grę, w której należało wpisywać słowa - http://LearningApps.org/watch?v=pwu0nyoxn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz