sobota, 4 lutego 2017

Filmowo.

Trudno było zasnąć. Zabawa na całego, w produkcję filmu. Aplikacja była dostępna na iPady...marzyła mi się wersja na Androida. Ku mojemu zaskoczeniu marzenie stało się faktem. Aplikacja Toontastic 3D jest dostępna w wersji darmowej na tablety z tym systemem od 11 stycznia. Pozwala na stworzenie opowieści i nagranie narracji. Dostępne są różnorodne sceny z elementami animacji, bogactwo postaci, które możemy kolorować, zmieniać układ rąk, nóg, kolorować stroje, różne podkłady dźwiękowe. Mamy też możliwość narysować swoje postaci, elementy i dodać je do ekranu ze scenografią. Pojawią się z efektem 3D.
Co jest ciekawe i co szczególnie wymaga podkreślenia to praca w wydzielonych etapach tworzenia story. Mamy początek, rozwinięcie i zakończenie, możemy dodawać dodatkowe ekrany.
Dobrą funkcją jest też możliwość wysłania opowieści na youtube, mailem, czy przesłać film innym komunikatorem.
W klasie ta aplikacja znajdzie wiele zastosowań. Oczywiście najlepiej wykorzystywać ją do tworzenia opowieści. Ale można też wykorzystać jeden ekran i nagrać piękną recytację, albo napisany wcześniej dialog na podany temat. Na lekcji języka angielskiego można nagrać narrację do przedstawienia się, opowiadania o zwierzątku, czy po prostu nagrać wymowę słów pasujących do tła...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.toontastic&hl=pl


2 komentarze:

  1. Jolu pięknie dziękuję za szczegółowy opis i podanie linku. Apka zainstalowana do "rozgryzienia".

    OdpowiedzUsuń