poniedziałek, 26 maja 2014

Komiksy w tableszycie.

Dzieci młodsze lubią czytać komiksy, lubią też je rysować. W klasie pierwszej Monika wyrysowała komiks o autobusie, w którym podróżowały myszy, żałuję, że go nie sfotografowałam. Pozwalam dzieciom na wybór sposobu tworzenia komiksu. Niektórzy wolą rysować na kartce, ale od czasu do czasu tworzą komiks w tableszycie.

Tematyka naszych lekcji dotyczy książek, pisma, a teraz pora na komiksy. Gapiszon był jednym z bohaterów, który okazał się nieznany. Za to Kaczor Donald i Koziołek Matołek przywołał uśmiechy na twarzach dzieci. W ćwiczeniach należało wpisać teksty w dymki, by rodzina Szaleńczaków rozmawiała ze sobą o obiedzie. Dzieci wpisały całkiem zabawne teksty. Potrzebowałam komiksowe obrazki do naszego projektu eTwinning o oczach, na których wyrażone byłyby emocje.

Comics Head Lite to nasza ulubiona apka do tworzenia komiksów, ale poznaliśmy nową. Podsunęła mi ją Monika Walkowiak. Bardzo się cieszę, że już nie muszę sama poszukiwać i sprawdzać apki.

Aplikacja Comic&MemeCreator  jest prosta w użyciu, intuicyjna. Najlepiej tworzyć komiks z 3 lub 6 okienek. Tekst można dodawać w dymkach, albo w postaci zwykłych zdań na górze lub na dole obrazka.

Zachwyca bogaty katalog bohaterów, różne tła, elementy dodatkowe, efekty. Możemy wybierać bohaterów w różnych pozycjach, emocjach. To bardzo spodobało się moim uczniom. Powstało kilka ciekawych komiksów o emocjach i nie tylko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz