wtorek, 5 kwietnia 2016

Malowanie

Jest bardzo dużo aplikacji tabletowych do malowania - wypełniania kształtów kolorami. Zastanawiam się często nad ich wartością edukacyjną. Widzę zastosowanie na lekcjach języka obcego...bo szybko można wykorzystać barwy i bez sprzątania po malowaniu lekcja będzie ciekawa. Uważam, że dzieci powinny w szkole na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej jak najwięcej malować twórczo. Wtedy poznają kolory, mieszają je, poznają sposoby powstawania innych barw. W klasie zerowej i pierwszej jeszcze sens mają kolorowanki, gdyż ćwiczymy precyzję, a to przyda się podczas nauki pisania.
Kiedy szkoda nam miejsca w pamięci tabletu, a jednak chcemy skorzystać z malowania w aplikacji polecam stronę tablets friendly - przyjazną tabletom. Wystarczy dzieciom podać kod QR do strony i zabawa gotowa.
Tylko co potem? Obrazek można pobrać jak się jest zarejestrowanym użytkownikiem. Ale  fajna zabawa będzie, gdy kolega zrobi zdjęcie obrazkowi kolegi, a kolega innemu. W edycji zdjęcie przytną i wyślą na wspólny klasowy padlet, albo mailem do wychowawczyni. Zdobędą dodatkowe umiejętności w zakresie stosowania TIK.

http://www.thecolor.com/Coloring/Rainbows.aspx
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza