czwartek, 27 listopada 2014

Studio nagrań.

Będę potrzebować takiego studia nagrań, aby nagrać pięknie czytającej dzieci. W komputerze mam vocaroo, który sprawdza się znakomicie, a link do nagrania można zamieścić na padlecie.
W tablecie mam też tellagami. To świetne narzędzie, ale nagranie ma ograniczoną długość i z pierwszakami raczej trudno będzie zmieścić się w czasie. To może przeszkadzać, bo podczas nagrania trzeba stworzyć komfortowe warunki.
Aplikacja jest łatwa w obsłudze, plik dźwiękowy zapisuje się jako wav,  można go wysłać mailem, więc uda mi się przesłać go do soundcloud, a potem kod HTML zamieścić na blogu klasy. Nawet jeśli nagranie pozostanie nie zamieszczone,  to ilość prób nagrania, emocje temu towarzyszące i powtórki  czytania wpłyną  na doskonalenie tej umiejętności. Więc warto spróbować.
W aplikacji dzieci mogą nagrywać prognozę pogody, życzenia dla koleżanki, ogłoszenie o zgubionym piórniku, reklamę filmu.... wywiad z koleżanką lub pracownikiem szkoły.

1 komentarz:

  1. Nie mogę się nadziwić, skąd Jolu bierzesz pomysły?! Jesteś kopalnią inspiracji! Każda kolejna lekcja jest inna, niepowtarzalna, angażująca, ciekawa! A przy tym, jakie emocje dla Twych uczniów!!! To wielce motywujące "przeczytam czytankę jeszcze dwa razy, jutro nagranie". Dziękuję, pozdrawiam, zajrzę TU na pewno.

    OdpowiedzUsuń