czwartek, 4 sierpnia 2016

Powitanie na dywanie.

Początek roku szkolnego się zbliża. Dzieci gromadzą wakacyjne skarby w swoich pudełkach na wakacyjne skarby, które zrobiły na koniec roku szkolnego. Będą opowiadać o tym, co jest w środku przez cały wrzesień. Każdy poranek to odkrywanie tajemnic z pudełka przez 3 osoby wylosowane dzień wcześniej. Co za emocje !

Ale na pewno czekają już na pracę z tabletami. W wakacje zajrzałam do szkoły i do szafki z naszym sprzętem. Uruchomiłam jeden tablet, po miesiącu nieużywania nadal 74 % stanu baterii. Mega sprzęt.

Przyjdę jeszcze raz i uruchomię wszystkie tablety, żeby się aktualizowały aplikacje, doładuję te, których stan baterii będzie wskazywał na mniej niż 15 %.

Tymczasem przygotowałam dwie karty pracy z pytaniami na rozgrzewkę i do zabaw słownikowych, językowych, matematycznych, w pisaniu, obliczeniach, do tworzenia grafów. Ulubione kody QR, które po zeskanowaniu kryją pytania to jedna karta pracy, druga karta to miejsce na odpowiedzi.

Kartę pierwszą można wyświetlić na ekranie, albo wydrukować jedną na grupę. Druga przeznaczona jest dla każdego dziecka. Po wpisaniu odpowiedzi dzieci rozcinają obrazki i przyklejają na kolorowych kartkach z numerami od 1 do 6. Analizują/ odczytują samodzielnie odpowiedzi i układają do nich pytania. W aplikacji do wykonania grafów można zobrazować odpowiedzi uczniów, doszukać się podobieństw, różnic. Sporo pracy nas czeka, ale najpierw powitanie na dywanie.

http://nces.ed.gov/nceskids/createagraph/default.aspx  GRAF
https://play.google.com/store/apps/details?id=selfmademobilesolutions.chartmakerpro&hl=plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz