wtorek, 2 lutego 2016

Dekorki

Partnerka z projektu Little Picture Artists zaproponowała zrobienie zdjęć palcom i ozdobienie ich dekorkami emotikonami. Nie mogłam wyszukać aplikacji na tablet z Androidem. Ona używa w klasie iPadów. W końcu udało mi się znaleźć nawet kilka takich prostych apek.
Pierwsza pozwala na zrobienie kolażu na paluszkach do tematu - emocje. Jest niewielki wybór akcesorów, strojów, za to bogaty wyrazów twarzy,mimiki. Aplikacja jest dość obszerna, zabierze sporo miejsca w pamięci tabletu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gymstudio.gmyfingerfaceKolejna aplikacja zajmuje mniej miejsca, ale dekorki można zwiększyć do pewnego momentu, potem robi się nieładne rozmycie obrazu. Chyba ta pierwsza zostanie zainstalowana do zabawy i nauki na języku angielskim. Uczniowie będą losować wyrażenie i przygotowywać obrazek z dekorków. Potem na lekcji języka polskiego wymienią sie tabletami i zapiszą kilka zdań o wymyślonej osobie stworzonej na paluszkach z dekorków dotyczących jej przeżyć. To może być ciekawe.1 komentarz:

  1. Ta aplikacja jest wspaniała - barwna i z wieloma elementami do dekorki. Można ją wykorzystać przy wielu tematach. U mnie uczniowie zrobili "paluszkową rodzinkę". A pomysł z wymiana tabletów ciekawy i na pewno wypróbuję!!!

    OdpowiedzUsuń