piątek, 28 czerwca 2013

PIN i znikająca karteczka.

Pierwszy problem do rozwiązania. Rozalka ustawiła sobie PIN na tablet. Numerek zapisała na karteczce, beztrosko położyła na biurku. Jak się można domyślać na biurku dziewięciolatki takich karteczek piętrzą się stosy. Są tam założone dzienniki dla misiów i lalek, gdzie Rozalka stawia oceny i są karteczki z tabliczką mnożenia, bo Rozalka nieustannie ćwiczy.Taka malusia karteczka z numerem PIN wylądowała w koszu na śmieci i ślad po niej zaginął.

Właśnie dlatego rozdałam tablety dzieciom, żeby nimi nie zarządzać. Rodzice mieli pomóc dzieciom w założeniu konta google i zrobić to, o co tablet poprosi przy uruchamianiu. Wyobrażam sobie telefony i maile do mnie o hasła i numery....Ale stało się i należało znaleźć rozwiązanie. Niezawodny Internet, przyjaciele z FB i podpowiedź, by przywrócić ustawienia fabryczne. Sama się uczę, ta wiedza przyda się i mnie i innym rodzicom, którzy za moment będą poszukiwać malusiej karteczki z numerem PIN.

W tablecie   Samsung Galaxy Tab nie mamy możliwości wyjęcia baterii a jest to podstawowa procedura, kiedy  sprzęt się nam  zawiesi. Na szczęście zawsze możemy przeprowadzić procedurę resetu ustawień fabrycznych.
Procedura resetu ustawień fabrycznych w tablecie Samsung Galaxy Tab:

1. Przytrzymać klawisz głośności w górę oraz klawisz zasilania
2. Kiedy zobaczysz logo Samsung zwolnij przycisk zasilania i kontynuuj trzymanie przycisku głośności aż zobaczysz ekran odzyskiwania systemu
3. Używaj klawiszy głośności do nawigacji i wybierz „factory reset” (reset ustawień fabrycznych.

Procedura resetu ustawień fabrycznych wykasuje jednak wszystkie dane z tabletu.

1 komentarz:

  1. Wyjmowanie baterii w tabletach nie jest potrzebne. Jeżeli coś zaczyna działać gorzej, należy tablet uruchomić ponownie (długie wciśnięcie klawisza zasilania). To właśnie jest reset.

    OdpowiedzUsuń