piątek, 9 grudnia 2016

Godzina kodowania

Dużo się dziś działo w naszej klasie. A w tygodniu godzin kodowania było kilka.
Dziś rozpoczęliśmy od zabawy na macie. Dzieci zbierały Mikołaje na klamerkach. Jednak były za małe i zmieniliśmy je na nasze Mikołaje papierowe. Każdy oczywiście chciał rozkładać Mikołaje, wędrować po macie i programować robota-kolegę. Zabawa prosta, a taka atrakcyjna.
Potem odkryliśmy z kalendarza adwentowego kolejne zadania. Po odkodowaniu wyszła choinka z prezentami, a kod QR ukrył wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Kto ułożył zdania wędrował do sprawdzenia i otrzymywał w nagrodę pierniczek. Małe ciasteczko, a ile radości z niespodzianki.
Wreszcie udało nam się załadować strony z grami w kodowanie z https://hourofcode.com/pl/learn i największym zainteresowaniem cieszyło się kodowanie z Minecraft. Chętni wrócili też do aplikacji Lightbot, a Grześ jako pierwszy przeszedł najtrudniejszy dla nas poziom. 
Na chwilkę odwiedziły nas pierwszaki z Chrząstawy Wielkiej - krótkie pozdrowienia, sprawdzaliśmy łącze na przyszły tydzień.
Następnie była muzyka i wystukiwanie rytmu. Metrum 4/4, nuty i pauza. Dodatkowa atrakcja, że można było wyklaskać rytm na koleżance. MakeyMakey sprawdziło się częściowo, jeden kabelek nam strajkował. Za to i tak rytm był wystukiwany prawidłowo, a i trochę matematyki udało się przemycić. Dzieci na koniec zapragnęły jeszcze troszkę pochodzić po macie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz