czwartek, 30 lipca 2015

Zrzut ekranu na tablecie.

Jest jakaś kombinacja klawiszy, ale mi się nie udawało. Ekran gasł i zrzutu nie zrobiłam. Czasami taka opcja się przydaje.
Dziś Ola przysłała link do aplikacji, w której można tworzyć w bardzo prosty sposób awatarki żywcem z ClassDoJo. Po stworzeniu nie da się zapisać obrazka, cała robota na marne, a z awatarkiem samodzielnie zrobionym trudno się rozstać. Co prawda w klasie można się bawić w dyktando - Ten awatarek jest fioletowy, uśmiecha się wesoło i ma niebieskie oczy. Dzieci stworzą tę postać....i co dalej? Aplikacja o wartości edukacyjnej pozwala na dalszą kreację/tworzenie nowej treści, dzięki której rozwijamy jakieś kompetencje. Np pisanie, redagowanie zdań, pisanie opowiadań do obrazka, opis postaci, wymyślanie jej historii, nauka słówek w obcym języku itp.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gizapps.createaliens


Aplikacją Łatwy zrzut ekranu zapiszemy stworzone awatarki.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icecoldapps.screenshoteasy&hl=en

Po zainstalowaniu zaznaczamy opcje Ikona powiadomień, Przycisk aparatu. Gdy chcemy przechwycić ekran uruchamiamy przycisk Rozpocznij przechwytywanie na niebieskiej belce, pojawi sie prostokąt, na krótym zaznaczamy komunikat Rozpocznij teraz. Otwieramy okno z obrazkiem do przechwycenia i widzimy na nim maleńką ikonę aparatu- to ikona z aplikacji do przechwytywania ekranu. Klikamy na aparat i wracamy do okna z aplikacją przechwytującą- zaznaczamy Zatrzymaj przechwytywanie. W tym miejscu włączy nam się reklama....to jedyna niedogodność tej aplikacji, bo jest ona naprawdę dobra.

Nasz zrzut widzimy w oknie pracy.


Zaznaczamy zrzut i wybieramy ikonkę Edytuj - ikona środkowa w prawym, górnym rogu.


Pojawi nam się kilka miejsc, gdzie możemy edytować obraz, ja wybieram  Edytor zdjęć.


Następnie zaznaczam opcję Przytnij.


I rozciągam siatkę na wielkość wybranego do wycięcia obszaru. Zaznaczam zapisz.


Wycięty obraz można wysłać mailem dodać na plakat PicCollage. Potem dodać podpisy, napisać w zeszycie historię postaci, opisać wygląd....2 komentarze:

  1. Avatarki mogą stanowić wiele wartości edukacyjnych. A przy tym są bardzo lubiane przez naszych uczniów. Dziękuję za aplikację "Łatwy zrzut ekranu". Pracując z moimi uczniami na tabletach wielu firm, trudno znać wszystkie opcje. Ta aplikacja bardzo ułatwi pracę. Dziękuję Jolu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Też skorzystalam z instrukcji oraz z aplikacji. Bardzo przydatna sprawa. Znowu się czegoś nauczylam.

    OdpowiedzUsuń