niedziela, 13 lipca 2014

Explain Everything.

Zostałam zainspirowana na konferencji Inspiracje 2014 r. O tej apce słyszałam na kursie w Maladze, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że stworzyli ją Polacy.
 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.morriscooke.explaineverything&hl=plAplikacja umożliwia nagrywanie prezentacji z tekstem, video, zdjęciami oraz narracją wyjaśniających różne zagadnienia. Może to być matematyka, procesy biologiczne, schematy itp. Taki nagrany tutorial można wysłać do serwisu youtube, albo zapisać. Jeszcze nie próbowałam, na razie rozgryzam funkcje i się bawię.

Trochę powalczyłam z video, ale udało mi się dodać link do strony internetowej, to z filmem z youtube będzie podobnie. Szkoda, że tej aplikacji nie miałam, gdy Monika pokazywała swój sposób na mnożenie przez 9. Zaproszę ją do klasy po wakacjach, pokażę aplikację i poproszę o nagranie.

Co mogą nagrać pierwszaki ? Mogą nagrać jak zapisać literki, napisać wyraz i wskazać samogłoski, spółgłoski za pomocą kolorów, podzielić wyraz na sylaby, napisać wyrazy do obrazków, zilustrować dodawanie i ułożyć przy tym zadanie tekstowe. Może przeszkadzać hałas w klasie, było tak z tellagami, gdy nagrywaliśmy narrację na zajęciach. Coś wymyślę.


1 komentarz: